Kategorie

Informacje

Pomysł na prezent dla góromaniaka

Opublikowano: 2019-03-20 13:32:46
Kategorie: Aktualności

Wybierając prezent musimy jednak zwrócić uwagę na jakim poziomie zaawansowania jest nasz góromaniak, czy trudzi się górską wspinaczką, czy preferuje wędrówki po łagodniejszych terenach. To pozwoli nam ocenić w jakim kierunku powinny zmierzać nasze poszukiwania.

Kije trekkingowe

O zaletach wędrowania z kijkami można mówić zarówno przy wspinaczce, jak i przy schodzeniu szlakiem w dół. Wspieranie się nimi pozwala odciążyć kolana i stawy, ułatwia utrzymanie równowagi, pełnią one również rolę podparcia. Są doskonałą pomocą zwłaszcza przy dłuższych wyprawach. Przy wyborze kijków dla miłośnika gór warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego są zrobione oraz ich wygodę. Powinniśmy wybrać kije z wytrzymałego materiału, które nie ulegną wygięciu. Rączka powinna być wygodna dla użytkownika, końcówki kija powinny zaś być wykonane z materiału niwelującego ślizganie.

Sakwa na wodę

Każdy góromaniak wie, że nieodłącznym elementem jego ekwipunku jest woda. Górska wspinaczka jest nie lada wyzwaniem, dlatego niezbędne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Bardzo pomocny w tej sytuacji jest specjalny bukłak, przeznaczony do noszenia w plecaku. Dzięki wygodnej formie można napić się, ilekroć poczujemy pragnienie podczas wędrówki, bez konieczności postoju. Na rynku dostępne są bukłaki o różnych pojemnościach, dlatego bez problemu możemy napełnić go nawet 3 litrami wody. Specjalne tworzywo, z którego są wykonane sakwy na wodę, pozwala zachować jej świeżość.

Bawełniana koszulka

Podczas górskich wędrówek wygoda to podstawa. Warto postawić na strój, w którym będziemy czuć się komfortowo, który nie będzie krępować naszych ruchów podczas wspinaczki. Bawełniana koszulka będzie idealnym elementem górskiego ubioru. Koszulka z nadrukiem dla góromaniaka także w domu będzie przypominać o chwilach spędzonych na łonie natury. Może też to być super pomysł na prezent dla całej naszej wędrówkowej ekipy. Wyruszenie na szlak w koszulkach z górskimi napisami doda jeszcze więcej frajdy całej wyprawie.

Przewodnik górski

Każdy zapalony góromaniak ma swoje ulubione miejsca do których chętnie wraca, z drugiej strony jest jednak żądny nowych przygód w nieznane miejsca, których do tej pory nie miał okazji zobaczyć i stawia sobie nowe cele. Przewodnik górski to świetny pomysł na prezent dla miłośnika gór. Przewodnik powinien zawierać opis szlaków wraz z informacją o jego trudności, przeciętnym czasie jego pokonania, a także zawierać podstawowe informacje na temat niezbędnego ekwipunku i zachowań w sytuacjach zagrożenia. Powinien być też wykonany w sposób solidny i wygodny do użytkowania w terenie.

Kalendarz z widokiem na góry

Podróże podróżami, jednak nasz góromaniak, jak każdy śmiertelnik, musi wrócić kiedyś do codzienności. Ponieważ nie zawsze może być tam, gdzie jego serce, warto sprawić mu miły prezent, który będzie przypominać o podniebnych wędrówkach. Oprócz koszulki z nadrukiem dla miłośnika gór można podarować również kalendarz z górskimi pejzażami, jest to idealna dekoracja do domu czy mieszkania, która pozwoli choć na chwilę przenieść się w swoje ulubione miejsca i planować kolejne podróże.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

 (http://)